Langkau ke kandungan utama

Fisioterapi Pediatrik
di Johor Bahru, Johor

Fisioterapi khusus untuk bayi, kanak-kanak, dan remaja. Kami menangani kelewatan perkembangan, palsi serebral, tortikolis, dan keadaan kanak-kanak lain menggunakan terapi berasaskan bermain dan pendekatan berpusatkan keluarga untuk membantu kanak-kanak mencapai potensi fizikal penuh mereka. Rangkaian PhysioNear merangkumi ahli fisioterapi bertauliah pediatrik di seluruh Malaysia, dipercayai oleh keluarga selama lebih 14 tahun. Kebanyakan kanak-kanak menunjukkan kemajuan perkembangan dalam 6–8 minggu sesi yang konsisten.

Manfaat Fisioterapi Pediatrik di Johor Bahru

Terapi berasaskan bermain yang digemari kanak-kanak
Sokongan pencapaian perkembangan
Pendidikan keluarga dan program rumah
Intervensi awal untuk hasil yang lebih baik
Pendekatan pasukan pelbagai disiplin

Apa yang Dijangkakan Semasa Fisioterapi Pediatrik di Johor Bahru

Apabila membawa anak anda ke Johor Bahru, sesi diatur mengikut rentak anak. Ahli fisioterapi membina kepercayaan dahulu, kemudian menyelitkan penilaian dan rawatan dalam permainan. Ibu bapa diberi aktiviti rumah yang mudah kerana latihan konsisten memacu kemajuan anak.

Siapa yang Mendapat Manfaat daripada Fisioterapi Pediatrik di Johor Bahru?

Fisioterapi pediatrik di Johor Bahru membantu bayi dengan torticollis, kanak-kanak yang lewat berjalan, mereka dengan cerebral palsy, dan kanak-kanak dengan kesukaran koordinasi atau pemulihan selepas kecederaan.

Fisioterapi Pediatrik di Johor Bahru, Johor

Sebagai bandar utama dengan kira-kira 500,000 penduduk di Johor, Johor Bahru mempunyai akses yang baik kepada perkhidmatan fisioterapi. Sama ada anda tinggal atau bekerja berhampiran JB Sentral, KSL City Mall dan Hospital Sultanah Aminah, anda boleh dihubungkan dengan ahli fisioterapi berlesen untuk fisioterapi pediatrik tanpa rujukan doktor. Kebanyakan pesakit dipadankan dan menempah sesi melalui WhatsApp dalam beberapa minit.

Kembali Bergerak dengan Lebih Yakin

Hubungi ahli fisioterapi berlesen – tanpa rujukan doktor, tanpa komitmen.

Hubungi Ahli Fisioterapi

Respons pantas melalui WhatsApp

Soalan Lazim tentang Fisioterapi Pediatrik di Johor Bahru

Pada usia berapa anak saya patut berjumpa ahli fisioterapi pediatrik?

Kanak-kanak boleh mendapat manfaat fisioterapi pada sebarang usia, malah sejak lahir. Di Johor Bahru, kami kerap merawat bayi seawal 2 hingga 3 bulan. Jika anak anda lewat mencapai tahap perkembangan seperti tidak duduk pada 9 bulan atau tidak berjalan pada 18 bulan, penilaian awal disyorkan.

Bagaimana anda memastikan kanak-kanak kekal seronok semasa sesi?

Ahli fisioterapi pediatrik di Johor Bahru menggunakan terapi berasaskan permainan – menggabungkan permainan, mainan, dan aktiviti mengikut usia. Kanak-kanak jarang sedar mereka sedang menjalani terapi, menjadikan setiap sesi menyeronokkan dan berkesan.

Terokai Lagi

Keadaan Berkaitan

Kembali Bergerak dengan Lebih Yakin

Hubungi ahli fisioterapi berlesen – tanpa rujukan doktor, tanpa komitmen.

Hubungi Ahli Fisioterapi

Respons pantas melalui WhatsApp